تبلیغات
مهاجرت به کانادا و مهاجرت به استرالیا و اقامت - شرایط کاری در ترکیه و مهاجرت به آن
 

شرایط کاری در ترکیه و مهاجرت به آن

نوشته شده توسط :beyad mandani
پنجشنبه 28 مرداد 1395-09:18 ق.ظ

عنوان : شرایط اقتصادی ترکیه و راه اخذ مجوز کار در این کشور


ترکیه کشوری که در بین دو فرهنگ کاملا متفاوت قرار دارد و این موضوع باعث تاثیر گرفتن این کشور از هر دو کشور میشود.اما همچنان با تکیه بر فرهنگ گذشته خود توانسته از این موقعیت یعنی واقع شدن در بین غرب و شرق بهترین استفاده را بکند و  و از نظر علمی و دانشگاهی و یا اقتصادی در سطح خوبی قرار بگیرد.بیشترین جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل میدهد و به همین دلیل به یک مقصد خوب برای مسلمانان برای مهاجرت,کار ویا حتی تفریح تبدیل شده است.اقتصاد ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و مدرن است که هر روز گستر ده تر میشود.ترکیه در زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان در زمینه های فراوانا فعالیت های گسترده ای کرده است.

اقتصاد ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و مدرن است که هر روز گستر ده تر میشود.ترکیه در زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان در زمینه های فراوانا فعالیت های گسترده ای کرده است. به عنوان مثال در زمینه کشاورزی که با ایجاد زمینه های لازم باعث ثبت رتبه هفتم برای این کشور در دنیا در زمینه تولیدات کشاورزی شد.همچنین بخش حمل و نقل و بانکداری این کشور روند رو به رشد و مثبتی داشته است.همین عموامل باعث جلب کردن توجه نیروی کار مهاجر به این کشور شده است و متقاضیان کار برای کار در کشوری که بستر مناسب و آرامی در اقتصاد دارد اقدام میکنند.یکی درگیر از عواملی که بیشترین نقش را در رشد اقتصادی ترکیه را داشته صنعت پوشاک و نساجی این کشور بوده است به نحوی که پوشتک این کشور به برند قابل اطمینانی برای سرمایه گذاری در میان تجار تبدیل شده است.

وضعیت فعلی صنعت نساجی و پوشاک ترکیه

اگرچه سابقه صنعت نساجی در ترکیه به قرن هفده میلادی در امپراتوری عثمانی بازمی‌گردد، اما صنعت نساجی در قرن بیستم و با تاسیس کشور ترکیه وارد دوره نوسازی و مدرنیزاسیون شد. بالطبع با رشد کمی و کیفی صنعت پارچه بافی این کشور به‌عنوان لکوموتیو صادرات، بخش پوشاک آماده مصرف(Ready-to-wear) هم به مرور رشد کرد‌. در دو دهه اخیر همواره بیش از 10درصد کل صادرات ترکیه از آن این صنعت بوده است، جالب است بدانیم تقریبا نیمی از صادرات پوشاک ترکیه به کشورهای اتحادیه اروپا تعلق دارد‌. آلمان، انگلستان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، هلند، دانمارک، آمریکا، بلژیک و سوئد مقاصد اصلی صادراتی این کشور به شمار می‌آیند.

 وضعیت مناسب صادرات صنعت پوشاک ترکیه دلایل متعددی دارد که در ادامه برخی از این موارد را بررسی خواهیم کرد:

    ترکیه از نظر مواد اولیه نساجی کشوری غنی به شمار می‌آید و هفتمین کشور تولیدکننده پنبه در جهان است.
     ترکیه موقعیت جغرافیایی مناسبی در میان اروپا و آسیا داشته و از طریق دریای مدیترانه با آفریقا در ارتباط است. درحالی که بخش تولید در استان‌های داخلی و آسیایی ترکیه به سرعت در حال رشد است، استانبول با مراکز خرید متعدد و حضور برندهای ترک و خارجی در حال تبدیل شدن به پایتخت مد جدید در کنار شهرهای پاریس، میلان، نیویورک و لندن است.
     این کشور دارای نیروی کار جوان و ماهر در بخش پوشاک و نساجی است‌. هم بخش دولتی و هم سازمان‌های غیردولتی از نیروی کار با آموزش‌های فنی به منظور حفظ سطح مهارت آنها حمایت می‌کنند‌. نیروی کار ترکیه از نیروی کار آسیایی ماهرتر و از نیروی کار اروپایی ارزان‌تر است.
     شرایط نیروی کار در صنعت پوشاک ترکیه به مراتب مناسب‌تر از کشورهایی نظیر بنگلادش و چین است و مشکلات مربوط به سلامتی و شرایط انسانی کار در این کشور کمتر از رقبای آسیایی خود است.


یکی از متقاضیان جدید و فراوان مهاجرت به ترکیه تولید کنندگان پوشاک ایرانی میباشند که با توجه به بستر مناسبی که کشور ترکیه برای تولید کنندگان پوشاک فراهم کرده باعث خروج موج فراوانی از تولید کنندگان ایرانی به سمت ترکیه شده است. 

در مقاله زیر توضیحاتی در زمینه مهاجرت به ترکیه و گرفتن اجازه کار با روشهای مختلف توضیح داده شده است.

نحوه اخذ اجازه کار در ترکیه

آخرین قانون مربوط به اشتغال خارجیان در ترکیه در سال 2003 به تصویب رسیده است. با این قانون هدفش این است که از مسیر های طولانی برای اخذ مجوز کار جلوگیری کند به این منظور که قبلا صادر کردن مجوز کار برای مهاجرین از طرف چند مرکز باید تایید میشد و به فرد ارائه میشد اما با تصویب این قانون این کار را فقط یک اداره انجام میدهد.

بر اساس قانون شماره 4817 سه نوع اجازه کار پیش بینی شده است. این گروهها شامل اجازه کار مدت دار و نامحدود برای کارکنان وابسته و کارکنان مستقل و موارد استثنائی می باشد. بر اساس قانون خارجیان می توانند از اجازه کار مدت دار ویا نامحدود به شرط به جا آوردن شرایط مورد نیاز، استفاده کنند. مدت اعتبار اجازه کار مدت دار بر اساس قرارداد کار یکسال بوده و برای کار در محل کار مشخص و حرفۀ خاصی صادر می گردد. پس از پایان یکسال اجازه کار برای همان شغل و محل کار تا سه سال دیگر تمدید می شود. پس از سه سال نیز این مجوز تا شش سال می تواند تمدید گردد.درصورتیکه یک تبعه خارجی حداقل هشت سال به صورت مداوم در ترکیه اقامت و شاغل باشد، اجازه کار دائم بدون در نظر گرفتن شرایط اشتغال در ترکیه و نیز بدون محدودیت جغرافیائی ، صادر می شود.

برای خارجیانی که حداقل پنج سال در ترکیه به صورت بلاانقطاع اقامت داشته و نیز درصورتیکه در این مدت پیش کارفرمائی اشتغال نداشته باشند مجوز اشتغال مستقل صادر می گردد. شرایط اعطاء مجوز کار استثنائی با قانون محدود شده است. اجازه کار این افراد از کارکنان مستقل و وابسته متمایز بوده و از نظر زمان محدودیت نخواهد داشت.

خارجیان برای اخذ مجوز کار از کشور متبعوشان ویا کشور محل اقامت دائمشان می توانند به نمایندگیهای جمهوری ترکیه در آن کشور مراجعه کنند. پس از تکمیل پرونده، درخواست مذکور توسط نمایندگیهای خارج از کشور به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه ارسال خواهد شد. ظرف سه روز از زمان ارائه درخواست متقاضی اشتغال در ترکیه به نمایندگی خارج از کشور، مدارک لازم از سوی کارفرما به وزارت کار و اموراجتماعی تحویل داده می شود. پس از صدور اجازه کار توسط وزارت کار، متقاضی می بایستی ظرف نود روز به نمایندگی خارجی ترکیه مراجعه و ویزای کار دریافت نماید.

در صورتیکه متقاضیان اجازه کار دارای اقامت حداقل شش ماهه باشند شخصا و یا کارفرمایشان می تواند مدارک لازمه را به وزارت کار تحویل نماید. همچنین در این صورت نیازی به اخذ ویزای کاری پس از تائید اجازه کار موجود نمی باشد.برای تمدید مدت اجازه کار حداکثر تا 15 پس از پایان مدت مجوز و نیز دو ماه پیش از پایان مدت اعتبار آن می بایستی به وزارت کار مراجعه شود. وزارت کار مکلف است که حداکثر ظرف نود روز به گرونده متقاضی رسیدگی کرده و نیتجه را ابلاغ نماید. ولی درصورتیکه مدارکی ناقص باشد این مدت پس از تکمیل پرونده تا نود روز تمدید خواهد شد. وزارت کار می تواند از منابع امنیتی در مورد شخص مورد نظر تحقیق نماید.پس از پایان کار بررسی پرونده، وزارت کار می تواند درخواست را بپذیرد ویا آن را رد کند. درصورتیکه وزارت درخواست متقاضی را به تائید برساند، متقاضیانی که از دفاتر نمایندگی ترکیه درخارج از کشور مراجعه کرده باشند می بایستی ویزای کار از همان محل دریافت داشته و به اداره اتباع خارجی در ترکیه مراجعه نمایند.

متقاضیانی که ار داخل ترکیه مراجعه کرده اند مستقیما می توانند به اداره اتباع خارجی در پلیس آن استان مراجعه نمایند. درصورتیکه درخواست اشتغال در ترکیه رد شده باشد، متقاضی می تواند ظرف سی روز پس از ابلاغ نتیجه درخواست تجدید نظر کرده و به نتیجه اعتراض نماید. درصورتیکه وزارت کار به اعتراض پاسخ منفی دهد، متقاضی می تواند به دادگاه شکایت نماید.در زیر توضیحاتی برای راه های مختلف اجازه کار در ترکیه آورده شده است.

اخذ اجازه کار در ترکیه از طریق ثبت شرکت
با ثبت شرکت در ترکیه سهامداران شرکت میتوانند تقاضای اجازه کار و اقامت نمایند. این اجازه کار و دفترچه اقامت هر سال به شرط حائز بودن شروط لازم قابل تمدید است و صاحب آن در صورت دارا بودن شرایط لازم پس از 5 سال میتواند تقاضای تابعیت ترکیه را نماید.

اخذ اجازه کار از طریق استخدام در یک شرکت ترک
با استخدام در یک شرکت ترک فرد خارجی میتواند اجازه کار یک ساله و به تبع آن دفترچه اقامت دریافت نماید. این شرکت ترک باید شروط لازم برای این استخدام را دارا باشد. شرکت ترک باید در ازای استخدام هر خارجی 5 پرسنل رسمی شهروند ترکیه را در استخدام داشته باشد و سرمایه تادیه شده شرکت حداقل باید 100.000 لیر ترک باشد. شرکت ترک شروط دیگری را نیز باید حائز باشد که برای گریز از طولانی شدن مطلب نیازی به ذکر آنها نمی بینیم. در پایان یک سال، این اجازه کار دو سال دیگر نیز تمدید میشود. در پایان سه سال نیز به شرط ادامه کار در همان صنف، اجازه کار فرد تا سه سال دیگر تمدید خواهد شد. در پایان سال ششم فرد میتواند تقاضای اجازه کار نامحدود نماید. همچنین اتباع خارجی که 8 سال بطور مستمر و قانونی در ترکیه اقامت داشته اند میتوانند تقاضای اجازه کار نامحدود نمایند.

اجازه کار مستقل
اتباع خارجی که حداقل 5 سال بطور مستمر و قانونی در ترکیه اقامت داشته اند میتوانند تقاضای اجازه کار مستقل نمایند. در اعطای این نوع از اجازه کار آنچه که در ارزیابی مسئولین امر مهم است، سودمند بودن فعالیت شغلی فرد برای اقتصاد ملی کشور است

نظرات() 


dieta standard ovarica
دوشنبه 21 اسفند 1396 11:36 ق.ظ
I'm not sure where you're getting your information, but great topic.
I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for excellent info I was looking for this information for my mission.
Mandy
شنبه 19 اسفند 1396 08:10 ب.ظ
Your style is very unique compared to other people I have read stuff from.
Thank you for posting when you've got the opportunity, Guess I will just book mark this
site.
archervmbqf.jiliblog.com
جمعه 18 اسفند 1396 06:41 ق.ظ
As a Beginner, I am constantly exploring on the internet for content articles that
can be of assistance to me. And yours is definitely one.
Many thanks.
Goo.gl
جمعه 4 اسفند 1396 03:53 ب.ظ
I enjoy this post, I am a huge fan of this site and I would certainly like to kept updated.
femme chatte poilue
پنجشنبه 3 اسفند 1396 06:32 ب.ظ
L'autre pure charmante femelle se pavane un peu nous montrant les vertus de leur
boulard humide et tout rase et ne peut pas se contenter d'une seule zezette a la fois.

Au depart elle nous presente une baise anale intense et peut enfin se l'enfoncer dans sa minette.

Comme elles sont transexuelles, il est tellement excite et la tringle
dans toutes les positions. Apres ca, l'un d'eux lui stimule le minou etroit et tout humide avec les enormes cravache, mais trop excite l'un des hommes defonce tout
ca ! Puis l'un d'eux adore elle. Une des deux insolentes jumelles aime la
sauce puisque Nicoletta est rejointe par n'importe qui la frappe
avant de prendre les choses en mains et de se faire dechirer
le bon trou du cul puis rejointe par trois mecs qui decide de la
fourrer dans la grosse gorge avant de venir le rejoindre et de simuler comme une dechainee pendant que la biroute bien droite de son tennis man la lime.
On degaine le penis tiede du type pour y inserer leurs grosses teubes, on lui empale tous les berlingots, on ne laisse qu'un fion tout blanc derriere lui et la bonne a tout faire rousse
et transgenre en talons n'a rien eu le temps de
dire que notre coach sportif lui colle la main sur son petit clito serre avec autant de generosite et defonce tout ca.
L'un d'eux lui met des coups de verge dans une grosse
Maria Laura
چهارشنبه 2 اسفند 1396 11:53 ب.ظ
Inteligen is also known as a brain booster.
Maria Maria
پنجشنبه 26 بهمن 1396 05:32 ق.ظ
The ingredients utilized for the cocktail are all natural.
I Need Help Writing My Research Paper
چهارشنبه 25 بهمن 1396 03:27 ب.ظ
I know this web site presents quality dependent posts and extra material, is there any other site which presents such things in quality?
the venus factor supplements
یکشنبه 15 بهمن 1396 10:53 ب.ظ
To this distinctive program which is needed to drop fat.
venus factor workout download
یکشنبه 15 بهمن 1396 05:46 ق.ظ
Believe about what you eat to drop excess weight sooner.
Pedro Francisco
سه شنبه 10 بهمن 1396 05:06 ب.ظ
Peruvian Brew Attempt so as to stay away from alcohol.
review of book 7 steps to health and the big diabetes lie
سه شنبه 10 بهمن 1396 12:48 ب.ظ
Between five and 10 percent of men and women with diabetes
have kind 1.
pills for sale
سه شنبه 10 بهمن 1396 02:23 ق.ظ
I seriously love your website.. Excellent colors & theme.
Did you develop this amazing site yourself? Please reply back as I'm trying to create my own site and want to
learn where you got this from or exactly what the theme
is named. Many thanks!
Go Green Attic Insulation
جمعه 29 دی 1396 09:53 ق.ظ
Very educating story, saved your site for hopes to read more!
Tructiepbongda24H.Net
چهارشنبه 27 دی 1396 04:34 ب.ظ
Now that you know about video editing along with the what you require you are ready to start your way of amateur filmmaker to professional director.
Contestants worldwide will record songs automatically, or
get together into virtual bands of two to four musicians, and
compete for $5600 in prizes. You need a special connector typically
known as a Fire wire or best known just as one IEEE 1394 high band connector.
http://concch.com/
یکشنبه 24 دی 1396 10:06 ب.ظ
The camera can make the brightest of scenes seem like it had been taken during
an eclipse. You don't have to put money into the most important or heaviest tripod
web hosting use. Painting is surely an authentic gift for the endurance and utility.
m88
شنبه 23 دی 1396 07:52 ق.ظ
You can even replace your favorite MP3 music using these to ensure even if you are about the
gym, it is possible to still understand interesting points in the book or listen towards the docs from perform that
you simply need to examine. You don't have to invest in the biggest or heaviest tripod for private use.
Painting is an authentic gift due to its endurance and utility.
Johny Jackson
دوشنبه 18 دی 1396 01:11 ق.ظ
Thhis text іѕ worth еveryone's attention. Ηow can I find out mоre?
specadieta.com
شنبه 16 دی 1396 10:45 ق.ظ
It's going to be finish of mine day, except before
end I am reading this great post to increase my know-how.
cunt
جمعه 8 دی 1396 01:59 ب.ظ
As a result of their hard work, Positive View's events have received coverage from
the 3 global television networks and still have also been streamed for online viewing.
A model with 3 CCD includes a sensor that picks up each of the different colors (Red, Green, and Blue) resulting in superior
color reproduction. The first lesson you need to learn using your online course
is how to read chord charts.
http://www.188bongda.com
جمعه 8 دی 1396 01:08 ب.ظ
Many of these shows are operating out of bigger cities like New
York or Los Angeles, which means you get to
travel totally free driving under the influence to the finals.
You don't have to invest in the most important or heaviest tripod for personal use.

The first lesson you must learn together with your online
course is how to read chord charts.
dick
پنجشنبه 7 دی 1396 02:55 ب.ظ
Many of these shows are situated in bigger cities like New York or Los Angeles,
so you reach travel at no cost when you get to the finals.
Contestants worldwide will record songs on their own, or team up into virtual bands of two to four musicians, and compete for $5600 in prizes.
Instead of enjoying karaoke parties, you can always go ahead and take music
and create your own song, by plugging it into the TV sets.
Http://Tylebongda.Org
پنجشنبه 30 آذر 1396 01:26 ب.ظ
Many of these shows are operating out of bigger cities like New York or Los Angeles,
which means you be able to travel for free when you get in to the finals.

A model with 3 CCD features a sensor that sees all the different
colors (Red, Green, and Blue) resulting in superior color reproduction. Here it is possible to shop by theme or browse an entirely range of themes in case you are sill unsure on what to base the
party.
link 188bet
یکشنبه 19 آذر 1396 05:58 ب.ظ
Free PC alternatives to Recycle and Phatmatik Pro:Loopdrive3 VSTABS.
Cherry blossom tattoos represent different things in numerous
cultures. The Open Video Project: This is site having a huge assortment of digital video for sharing.
yjusaryzokne.mihanblog.com
چهارشنبه 15 آذر 1396 02:16 ق.ظ
The art of ghazal singing has been able to entice millions throughout the globe.

A model with 3 CCD features a sensor that accumulates each of
the different colors (Red, Green, and Blue) producing superior
color reproduction. Instead of enjoying karaoke parties, it is possible to always consider the music and make your own personal song, by plugging it to your TV sets.
Caryn
سه شنبه 14 آذر 1396 07:53 ب.ظ
Nice blog here! Additionally your website quite a bit up fast!
What host are you the usage of? Can I get your affiliate hyperlink on your
host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol
podaljšanje penisa
جمعه 10 آذر 1396 04:12 ب.ظ
I have learn some just right stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting.
I wonder how so much attempt you put to make such a
wonderful informative web site.
best christmas Message for Family and friends
جمعه 10 آذر 1396 01:07 ب.ظ
Hi, Neat post. There's an issue with your website in internet explorer, could test this?
IE nonetheless is the market leader and a good section of people will omit your
great writing due to this problem.
حبوب منع الحمل للرجال واضرارها
جمعه 10 آذر 1396 10:19 ق.ظ
Hey there! Someone in my Myspace group shared this site with us so
I came to give it a look. I'm definitely loving the information. I'm book-marking and will
be tweeting this to my followers! Terrific blog
and great style and design.
Alldaychemist
جمعه 10 آذر 1396 08:42 ق.ظ
Very good website you possess right here.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:

این وبلاگ در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی مسکونی و اداری فعالیت میکند.آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ: